بروزرسانی 1397/10/10

جستجو
Menu

در جشن میلاد مسعود پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) مطرح شد:

الگوهای ناب اسلام را باید سرلوحه زندگی خود قرار دهیم

556بازدید
آبان 22, 1398

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: خصوصیات اخلاقی پیامبراسلام (ص) برای همه ما درس و تذکر است تا مهرورزی، عشق، همدردی با همنوع، گذشت و ایثار و پرهیز از دروغ را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار آی‌هینا، جشن میلاد مسعود پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و آغازهفته وحدت صبح امروز با حضور مسئولان و کارکنان سازمان بیمه سلامت ایران در محل ستاد این سازمان برگزار شد.

دکتر شاهرخ رامزی، معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت ایران در این مراسم بیان کرد: تمام زندگی حضرت رسول اکرم (ص) از بدو تولد و بعد از مرحله نبوت نشانه‌هایی از مکارم اخلاقی است. جوانی که در شرایط نامناسب اجتماعی عربستان که قبیله گری و بزرگ سالاری در آن حاکم بود، با امانت، صداقت و راستگویی توانست امین تمام مردم شود.

وی با اشاره به اینکه سیره و روش زندگانی پیامبر اکرم (ص) راه نجات جوامع امروزی بشری است، ادامه داد: ما الگوهای نابی در دین اسلام داریم که اگر آن را در شیوه زندگی کاری و اجتماعی خود به درستی به کار گیریم به موفقیت‌های چشم‌گیری دست می‌یابیم و باید از این فرصتی که خداوند در اختیار ما قرار داده است به درستی استفاده کنیم  درغیر این صورت دچار خلاء شده و به سمتی حرکت خواهیم کرد که جامعه‌ای تهی و به دور از انسانیت واقعی خواهیم داشت.

همچنین در این مراسم دکتر ناصر مهدوی استاد دانشگاه و قرآن پژوه در خصوص دیگر زوایای زندگی پیامبر گرامی اسلام (ص) و لزوم استفاده از آن در جامعه سخنرانی کرد./33

print