بروزرسانی 1397/10/10

جستجو
Menu

۲۷۰ میلیارد ریال از بدهی‌های بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری پرداخت شد

36بازدید
اسفند 28, 1398

سرپرست بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری گفت: ۲۷۰ میلیارد ریال از بدهی‌های این نهاد به موسسات تشخیصی، درمانی، دولتی، خصوصی و دانشگاهی در سال ۹۸ پرداخت شد.

قیصر حافظی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان، بدهی معوق سال ۹۷ و بخشی از سال ۹۸ بوده است که با تامین اعتبار به موسسات طرف قرارداد پرداخت شد.

وی ادامه داد: با تخصیص اعتبار لازم مابقی بدهی‌های بیمه سلامت به موسسات دولتی و خصوصی نیز از سال آینده پرداخت می‌شود.

حافظی در ادامه اجرای کامل نظام ارجاع و نسخه‌نویسی الکترونیکی را از دیگر برنامه‌های این نهاد برشمرد و گفت: در راستای اجرای این برنامه ۹۹ درصد پرونده‌های سلامت در استان الکترونیکی شده و نسخه‌نویسی الکترونیکی در ۳ شهرستان بروجن، فارسان و کیار اجرایی شده است.

سرپرست بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: طبق برنامه هدفگذاری شده تا ۲ سال آینده نسخه‌نویسی الکترونیکی در تمامی شهرستان‌های استان اجرا می‌شود.

حافظی، کاهش هزینه و تسریع در درمان بیماران را از مزیت‌های نظام ارجاع دانست و تصریح کرد: در مرحله نخست بیمارانی که نیاز به درمان سرپایی دارند، به صورت الکترونیکی از پزشکان خانواده به مراکز درمانی دولتی و پزشکان متخصص معرفی می‌شوند که در صورت نیاز به درمان بیشتر و بستری، به بیماستان ارجاع داده می‌شوند.

حافظی خاطر نشان کرد: در مرحله دوم، نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیکی در مراکز درمانی دولتی استان اجرا و کاغذ از تمامی مراحل درمانی حذف می‌شود.

به گزارش ایرنا، هم اینک در حدود ۶۰۰ هزار نفر در چهارمحال و بختیاری زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند که از این تعداد ۷۸ هزار نفر در قالب صندوق کارکنان دولت، ۲ هزار نفر در قالب بیمه ایرانیان، ۴۵۰ هزار و ۵۴۸ نفر از بیمه روستاییان و عشایر و حدود ۱۷ هزار نفر در قالب سایر اقشار از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند.

پوشش بیمه سلامت و همگانی در شمار بزرگ‌ترین طرح‌های اجتماعی دولت یازدهم بود که توانست سهم پرداخت از جیب مردم را کاهش داده و باعث بسط عدالت اجتماعی شود.

اجرای این طرح باعث شد دغدغه بخشی از مردم نیازمند مرتفع شده و رضایتمندی گسترده‌ای را در سطح عمومی کشور ایجاد کند، بنحوی که میزان رضایتمندی بیمه شدگان سلامت در چهارمحال و بختیاری ۹۶ درصد گزارش شده است.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با بیش از ۹۴۷ هزار نفر جمعیت است که بیش از ۸۰۰ روستا و آبادی در استان است.print