بروزرسانی 1397/10/10

جستجو
Menu

تمدید خودکار اعتبار دفاتر بیمه شدگان بیمه سلامت تا ابتدای تیرماه 99

42بازدید
اردیبهشت 06, 1399

دفاتر درمانی بیمه شدگان تا ابتدای تیرماه 99 اعتبار دارد.

قیصر حافظی بختیاری ،مدیریت بیمه سلامت استان چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر افزود :
بر اساس پروتکل‌های درمانی وزارت بهداشت و در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا،اقدامات مهمی از طریق سازمان بیمه سلامت برای کنترل و قطع زنجیره ویروس کرونا برداشته شده است .
مدیر کل بیمه سلامت استان افزود:اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت به جز دفترچه‌های بیمه درمان ایرانیان که اعتبار آنان تا پایان اسفند ۹۸ بوده و دارای برگ سفید است، نیاز به تعویض ندارد و تا تیرماه سال جاری تمدید شده است و بیمه شدگان می توانند در مراکز بهداشتی درمانی خدمات دریافت کنند و این موضوع به دفاتر پیشخوان و چاپ و صدور دفترچه و تمامی مراکز و موسسات درمانی طرف قرار داد ابلاغ شده است.
حافظی بیان داشت :با توجه به روال گذشته که نتیجه ارزیابی وسع به‌ صورت یک ماهه اعلام می‌شد، با شیوع ویروس کرونا و در موقعیت فعلی اگر بیمه شدگان به شرایط اورژانسی و درمان نیاز داشته باشند، این مدت برای بیماران کرونایی از یک ماه به ۲۴ ساعت کاهش پیدا کرده که ظرف ۲۴ ساعت نتیجه ارزیابی وسع توسط وزارت رفاه برای بیمه شدگان مشخص می‌شود که در کدام دهک می‌توانند قرار گیرند و دفترچه بیمه درمانی دریافت کنند.
وی افزود:بيمه شدگان می توانند برای افزایش آگاهی درباره پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، کاهش مراجعه بیماران به مراکز درمانی، کاهش استرس درجامعه و ارائه راهنمایی‌های لازم درباره اقدامات بهداشتی درمانی این بیماری، به سامانه یکپارچه تلفنی 1666 سازمان بیمه سلامت مراجعه کنند.
وی همچنین از بیمه شدگان درخواست كرد كه با ورود به درگاه غربال الکترونیکی سلامت به نشانی salamat.gov.ir و پاسخ به سوالات مربوطه به قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا کمک کنند.

print