بروزرسانی 1397/10/10

جستجو
Menu

عضو کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی:

بیمه سلامت با نسخه نویسی الکترونیکی به کنترل کرونا کمک کرد

215بازدید
شهریور 22, 1399

عضو کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی، به نقش بیمه سلامت با اجرای نسخه نویسی الکترونیکی در کنترل کرونا تاکید کرد.

رسول فرخی در گفت و گو با خبرنگار آی هینا گفت : سازمان بیمه سلامت با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی ضمن ساماندهی به اموردرمان ، زمینه ساز حذف دفترچه‌های کاغذی ومدیریت هزینه می شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی افزود: سازمان بیمه سلامت با نسخه نویسی الکترونیکی باعث کاهش مراجعات حضوری و کمک به کنترل چرخه ویروس منحوس کووید 19 شد.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح از سوی سازمان بیمه سلامت از سال ۱۳۹۷ آغاز شد و در سال ۱۳۹۸ برای شناسایی نکات ضعف و قوت  به صورت آزمایشی اجرا شد و درتداوم این روند از اول تیرماه سال جاری به صورت سراسری در کشور اجرایی شده است.

فرخی تصریح کرد: تاکنون  دربیش از ۱۲ هزار و ۷۰۰ و  ۵ هزار و ۶۰۰ داروخانه درسراسر کشوراجرایی شده است که در استان گیلان نیز ۸۴۹  مطب و ۳۳۳ داروخانه در حال انجام این فرآیند هستند.


 عضو کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به پیشتازی گیلان در حوزه سلامت و اقدامات بیمه سلامت در این استان تصریح کرد : نیمی از جمعیت گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، خوشبختانه توانمندی مدیرکل و تعامل بسیار خوب این مجموعه با مسئولان ذیربط سبب شد، نسخه نویسی الکترونیکی با جدیت دنبال و پیگیری شود.


 فرخی اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح ملی تعامل بسیارخوبی دراستان وجود دارد و مقامات استانی و نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی در تحقق اهداف اجرای این طرح بزرگ از بیمه سلامت استان حمایت می کنند.

 

print